Z Blogu

Vlasy - sila krásy!

Vlasy - sila krásy!

Mnohé to poznáte, okrem správneho výberu šiat sú častým problémom nás žien aj naše vlasy. Ako ich upraviť, ako sa o ne starať, ako bojovať proti nežiaducim faktorom ako sú zima, vlhké prostredie, alebo naopak, príliš horúce letné dni.

Ak nás čaká výnimočný deň či počas bežných dní  si svoje vlasy nemôžeme  predsa nechať doma. Sú s nami 24 hodín, každý deň. Preto starostlivosť  o ne by sme nemali zanedbávať, lebo neskôr už môže byť neskoro a naša “ženská pýcha“ sa premení na nočnú moru.

Dnešná doba ponúka mnoho kozmetických prípravkov, čo samozrejme nie je na škodu, ale babské rady našich mám a starých mám ostávajú nezabudnuteľné a oveľa cennejšie ako pridaná chémia v drahých šampónoch a iných drahých vlasových  kúrach, ktoré niekedy ani nepomôžu.

 

Dnes vám prinášame  niekoľko osvedčených babských rád:

  1. Žihľavový odvar: na rast vlasov, praktizuje sa hlavne v lete. Vlasy získajú lesk, väčšiu hustotu a budú rýchlejšie rásť. Ak si trúfate na cibuľový odvar tak tiež má overené výsledky v praxi. Môžete si vybrať.
  2. Pravidelne zastrihávanie, aspoň každé dva mesiace
  3. Pite počas dňa veľmi veľa čistej vody
  4. Jablkový ocot - tiež veľmi účinný. Naneste si ho po umytí vlasov šampónom a opláchnite
  5. Pravidelnosť. Ak si myslíte, že jedna procedúra vám zmení vlasy na nepoznanie, ste na omyle. Ak si budete pravidelne robiť zdravé procedúry, vaše vlasy sa vám za to poďakujú a ukážu vám, že ich „hýčkanie“ vami stojí za to.
  6. Nasypte si trošku cukru pred umývaním vlasov do šampónu. Avšak s touto metódou nepreháňajte. Opakujte po 4 až 5 umytiach. Vlasy tak získajú peeling, ktorý im dodá silu, lesk, pružnosť.

 

Ktorá babská rada by pomohla tým vaším vlasom, alebo dávate radšej prednosť drahým kozmetickým prípravkom?  Mate aj vy nejaký trik, ktorý vaše vlasy nikdy nezradí?