Z Blogu

Dámske nohavice a legíny

Dámske nohavice a legíny

Nohavice sú veľmi obľúbeným kúskom dámskeho šatníka – poskytujú množstvo pohodlia a je ich možné kombinovať s rôznymi kúskami oblečenia.

Či už ich zvolíte do spoločnosti, na voľný čas či do práce, nikdy to nebude so správnym typom krok vedľa. Okrem kombinácií mnoho dám oceňuje i fakt, že správne zvolená dĺžka a typ dokážu s postavou narobiť skutočné zázraky.

            Kľúčovým pri výbere nohavíc je ich sed a dĺžka. Dnes sú medzi základné sedy radené zvýšený, normálny a nízky niekedy označovaný i ako bedrový. Každý z nich si nájde svoje zástankyne, ktoré mu dávajú pred ostatnými prednosť. Pri výbere je dôležitá i dĺžka nohavíc – dlhé siahajú aj ku chodidlám, 7/8 odhaľujú členky, ¾ siahajú do polovice lýtok a obľúbené šortky sú samostatnou kategóriou. Zvlášť obľúbeným typom sú momentálne 7/8 nohavice, ktoré opticky predlžujú nohy.

            Jedným z podtypov nohavíc sú legíny, ktoré pôvodné vznikli, aby nahradili tepláky pri fyzickej aktivite, avšak ich obľúbenosť bola natoľko vysoká, že sa postupne začínali dostávať i do dámskych šatníkov a do outfitov určených do práce, školy či na kávu s priateľkami. Legíny sú dnes prepracované tak, že sú v podstate na nerozoznanie od bežných nohavíc. Legíny v neutrálnych farbách ako tmavomodrá, čierna či béžová dnes mnoho dám s radosťou kombinuje s tričkami, svetrami či topmi a vytvárajú tak veľmi zaujímavé outfitové kombinácie.

            Legíny našli alternatívu i ku klasickým džínsom. Džínsové legíny ponúkajú skvelý vzhľad a pohodlie, ktoré ocení nejedna dáma, ktorá do nich vloží svoju dôveru. Vybrať si môžete z množstva farebných vzorov, ktorých rozhodne nie je málo. Džínsové legíny sú dnes svojim vzhľadom natoľko presvedčivé, že je naozaj ťažkou úlohou rozoznať ich od bežných džínsov. Vďaka svojmu príjemnému materiálu a pohodlnému strihu sú ideálnou voľbou pre mnoho žien.